renkli drajeli kurabiye
Eylül 24, 2020

Renkli Drajeli Kurabiye Tarifi

ile admin

Renkli Drajeli Kurabiye

Kurabiyelerimizi rengarenk ve göz alıcı yapmak bizim elimizde. Renkli drajeli kurabiyetarifimizle hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekecek çok keyifli biratıştırmalık hazırlayabilirsiniz. Bunun için sizlere enfes bir tarif hazırladık. İşte detaylar;

Malzemeleri

  • 1 su bardağı un
  • ½ su bardağı tereyağı
  • 1 su bardağı toz şeker
  • ½ su bardağı fıstık ezmesi
  • 1 yumurta
  • 1 tatlı kaşığı vanilya ve karbonat
  • 1 tatlı kaşığı mısır nişastası
  • Ve 2-3 paket kadar renkli draje

Renkli Drajeli Kurabiye Yapılışı

Kurabiyelerin sıcak fırına girmesi çok önemlidir. Bu nedenle kurabiyenizi yapmayabaşlamadan fırınınızı 180 dereceye ayarlayın ve ısınmaya bırakın.Bir yandan fırınınız ısınırken, bir yandan bir çırpma kabında tereyağı, fıstık ezmesi veşekeri 3-4 dakika krema haline gelene kadar elektrikli mikser ile çırpın.Yumurta ve vanilyayı ekleyerek çırpmaya devam edin.Başka bir kapta hazırlamış olduğunuz un ve karbonat karışımını krema kıvamındakikarışımınıza yavaş yavaş ekleyerek çırpmaya devam edin.

Karışımınız artık hamur haline geldiğinde içerisinde renkli drajelerinizi ekleyin. Ve birspatula yardımı ile hafifçe karıştırıp hamur içerisine dağılmasını sağlayın.Artık hazır hale gelen hamurunuzdan top şeklinde parçalar alarak isterseniz kurabiyekalıplarınızla, isterseniz de elinizde onları şekillendirin. Ve bu şekiller üzerindeisterseniz ektsra drajelerle süslemeler yapabilirsiniz.

Yağlı kağıt sermiş olduğunuz fırın tepsisine dizin ve daha önceden ısıtmaya bırakmışolduğunuz fırına pişmesi için koyun.13-14 dakika kadar pişirdikten sonra fırından çıkarın ve soğumaya alın. Fırından ilkçıktığında çok yumuşak olan kurabiyeleriniz için pişmedi telaşına kapılabilrsiniz ancakmerak etmeyin. 3-4 dakika kadar soğuduklarında tüm kurabiyelerinizdeki oyumuşaklık kaybolacak ve tam bir kurabiye formuna kavuşacaktır. Artık en renkli haliile servis edebilirsiniz.

Afiyet Olsun

Renkli Drajeli Kurabiye tarifinin yanısıra,şunlara da göz atabilirsiniz:Islak Kurabiye Tarifi,Elmalı Kurabiye Tarifi